Ars longa, vita brevis

Satanistická bible

27. dubna 2007 v 21:40 |  Satanismus
Satanistická bible je kniha napsaná Antonem LaVey v roce 1969. To obsahuje sbírku esejí, pozorování a základních satanských rituálů a obrysy LaVey je jedinečná satanská filozofie (ačkoli autor prohlašuje, že je ovlivňován Machiavelli, Aleister Crowley, Friedrich Nietzsche, Ragnar Redbeard, a Ayn Randová mezi ostatními). Kniha slouží hlavně sjednotit někteří univerzálních principů satanské myšlenky, a je ne (a velký) zvážil to být přísný satanský dogmatický kód. Poněkud, to je LaVey je osobní filozofické založení, které tvoří jeho osobní ideologii Satanismu.
Zde si můžete stáhnou satanistickou bibli: http://ruthan.wz.cz/RuThaN_soubory/Satanska_bible.pdf
Anton Szandor La Vey
Anton La Vey se narodil v chicagu roku 1930, ale jeho rodiče se brzo přestěhovali do Californie. Už jako malý se LaVey zajímal o nadpřirozeno a magii. Jeho babička ho podporovala přběhy o upírech a on začal číst klasickou "Temnou literaturu". Byl také velkým milovníkem hudby - v deseti se podle sluchu naučil hrát na klavír a ve dvanácti se také začal zajímat o Druhou Světovou Válku, kde zjistil, že přes všechna tvrzení křesťanské bible Zemi nezískají pokorní, ale silní. Na střední škole se učil velice dobře, ale rok před maturitou ji opustil, protože ho nudila. Odešel z domova a stal se ošetřovatelem lvů a tygrů v Clyde Beatty Circus. Později začal hrát v cirkuse na varhany, a když mu bylo 18, odešel z cirkusu a po boku kouzelníka ze zábavního parku se naučil hypnózu a dál studoval magii. Když mu bylo 21 (v roce 1951), tak se oženil a opustil park. Začal studovat kriminalistiku, která ho přvedla k prvnímu pořádnému zaměstnání- policejní fotograf, což také mělo zásadní vliv na rozvoj Satanismu, jak se později ukázalo. Po třech letech zcela znechucen odešel a vrátil se k svým oblíbeným varhanům. Jednou týdně přednášel o různých tajemných tématech (strašidla, sny, mimosmyslové vnímání, obřadní magie....) které vzbudily pozornost mnoha mocných lidí. Tato skupina lidí vytvořila"Magický Kruh" vykonávající magické obřady, které LaVey nalezl nebo na ně sám přišel. LaVeyova představa ďábla byla jako temná síla v přírodě už od počátku řídící chod pozemských věcí. Byla to jakási temná síla, pro niž věda ani náboženství nemají vysvětlení. Tato jeho myšlenka se lišila od názorů na toto téma a v té době měla až průkopnický význam. Do té doby byl satanismus jen prostředkem vybití energie a zábavy, kreré se dalo vznešené jméno. Bohužel spousta lidí "satanistů" se tak chová i dneska.
O Valpružně v noci roku 1966 si LaVey rituálně oholil hlavu a slavnostně vyhlásil vznik Satanské církve. Místo sebeponižujících křesťanských bohoslužeb LaVey zavedl v Satanově církvi povzbuzující psychodrama. Tak se mu podařilo vymýtit potlačování přirozených pudů člověka, ale rituály si zachovaly přitaživost starých ceremonií. Jde o to, jestli měl La Vey vůbec právo na vymýšlení si svých rituálů a vyhlašování Satanské církve...to by se rovnou moh sám prohlásit za posla jako to bylo u křesťanství. Ale vděčme mu z velké části za otevření očí tak dokonale zavřených křesťany a jejich desaterem.
La Vey byl také spisovatelem a jeho knihy nalézaly početnou čtenářskou obec. Kromě; Satanské Bible, napsal také Satanské Rituály a knihu Dokonalá Čarodějka. Ta ale v Americe nevychází stejnějako u nás, a přitom je v Itálii velmi oblíbená. Tady je vidět přístup vlády a vliv církve křesťanů k tomuto tématu...které se spoustě lidí vůbec nezamlouvá.
Moc dobrý článek o satanské bibli si můžete přečíst zde: Satanismus666

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.