Ars longa, vita brevis

Strážní andělé

29. dubna 2007 v 19:05 |  Andělé
Ortodoxní církev věří, že každý, již jako dítě, obdrží svého anděla strážného (ve skutečnosti mohou být dva, i více). Zálež jen na nás, jestli jim nasloucháme.

"Andělé, s velkým zájmem a nevyčerpatelnou horlivostí, pobývají s námi každou minutu a na každém místě." Pomáhají nám, tuší naše potřeby, poskytují nám spojení s Bohem a předávají mu naše nářky a prosby. Doprovázejíce nás celou naší cestou, mohou být v nás, nebo těsně u nás, pozorně nás sledují, jestli odoláváme se zbožností a poctou zlým počinům a jestli se snažíme najít království boží. Bůh,"On přikazuje svým andělům v úctě doprovázet nás po všech našich cestách."

Když osoba zemře, odnese anděl duši k Bohu. V duchovním světě si duše uvědomí, kdo je ona sama a kdo anděl strážný.Andělé byli stvořeni nesmrtelní (nikdy nezemřou). Jejich věčnost byla vyložena ústy Ježše Krista, když řekl, že budou nést tíhu lidských břemen po věky věků. Jsou jednopohlavní a nikdy nežijí v páru. Jsou to děti Boha, děti vzkříšení.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 ria ria | 20. listopadu 2007 v 17:05 | Reagovat

úžasné a výstižné a na anděly věřím, nejednou mě pomohli.

2 Links Links | 12. února 2008 v 18:14 | Reagovat

Já na ně taky věřím. Někdo říká že strážní andělí jsou pouze energie a někteří že jsou nám podobní. Nevím jak to je ale stala se mi taková příhoda. Asi si hodně lidí řekne že sem pako ale když jsme byli v šesté třídě na škole v přírodě onemocněla sem teplotou a ležela sem asi tři dny na marodce. asi druhý dek kdy sem kvůli jednomu klukovi propadla depresím se mi nejspíš zjevil anděl strážní v podobě energie v tu chvíli co sem jí či ho spatřila sem nemohla na nic myslet a jen sem sledovala. Asi minutu nehnutě jsem na něho koukala a potom něco zapraskalo na chodbě, já se ohlédla, a byl pryč. Byla to kamarádka kterou když vstoupila prý prostoupil mrazivý pocit prý byl zvláštní. Ještě ten den mi klesla teplota a druhý mě už propustili, nevím co to bylo ale věřím v to že to byl anděl strážný.

3 Simi Simi | Web | 13. prosince 2008 v 20:03 | Reagovat

Kdyby mě můj anděl strážný nezachránil a nedržel mě nad vodou, tak bych v červenci tohoto roku umřela v nemocnici.

4 Kikinka Kikinka | 11. prosince 2010 v 18:24 | Reagovat

Tento rok se mi staly tři dopravní nehody. Poprvé jsem srazila čelně srnku - absolutně se nic nestalo ani mě ani autu. Podruhé jsem najela na náledí a to mě sunulo pod vlak - auto zastavilo 5m před přejezdem a vlak v tu chvíli projel a potřetí jsem dostala hodiny na silnici - vlítla jsem do protisměru, kde se mi tak tak vyhlo protijedoucí auto, letěla jsem na strom, který jsem minula o 20 cm a nakonec jsem skončila v protilehlé závěji, auto bez škrábance a já také v pořádku. Po těchto třech událostech, které se stali během 2 měsíců vím na 100%, že při mě někdo stojí a chrání mě.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.