Ars longa, vita brevis

Upíří hřbitov

26. dubna 2007 v 20:48 |  Vampýrismus

Upíří hřbitov


Hřbitovní záhada


V roce 1932 učinili sudetští dělníci při přestavbě místní márnice zvláštní nález. Objevili zde podivně pohřbené nebožtíky, kteří jakoby měli svázané ruce a kruhovou díru uprostřed čela. Samozřejmě, že si nic nenechali pro sebe a hned o tom podali zprávu správci místní fary. Prošetřením celého případu byl pověřen archeolog prof. Červinka z tehdejšího Pražského výzkumného ústavu. Ten si prvním prozkoumáním na pomoc povolal významného a uznávaného kolegu z Vídně prof. Hällera [helera]. Společně pak prozkoumávali jak nebožtíky, tak jejich hroby. Po měsíčním šetření nedospěli k uspokojivým a průkazným výsledkům. Závěrem jejich bádání byly jen teze nezakládající se na jednoznačných důkazech. Oba vypracovali dvě odlišná hlášení, která se shodovala pouze v základních věcech.

Upírské pohřebiště v Čelakovicích u Prahy

Roku 1966 objevil pohřebiště zahradě při výkopu pro vodovod pan František Zmek. Svůj nález nahlásil na polici, a přivolaný lékař zjistil, že se jedná o kosti velmi staré. Vše bylo nahlášeno archeologickému ústavu, který zde nařídil a provedl rozsáhlý výzkum. Na poměrně malém rozlohu zahrady se postupně odkrylo jedenáct hrobů ze čtrnácti těly. Stáří pohřebiště bylo určeno do období 10-11. století. Tak zní stručná úřední charakteristika. Za ní se krývá ovšem druhá část příběhu, která byla označena razítkem tajné-nevhodné ke zveřejnění.

Co se našlo?

Všichni mrtví zemřeli násilnou nepřirozenou smrtí. Téměř polovina zemřela v mladém dospělém věku dvaceti až čtyřiceti let. Příčinou smrti tedy nebyl vysoký věk nebo stáří. Spolehlivě byly vyloučeny i nemoci či morové epidemie. V době smrti byli všichni pohřbeni v plné živé zdravotní síle. Robutnost koster ukazuje nadprůměrnou a silnou tělesnou stavbu. Rovněž výška mrtvých byla neobvyklá a to nejen na tehdejší dobu. V horních dásních některých jedinců byly nalezeny deváté špičaté zuby. Celkový výraz obličeje nesl nezvykle nezvykle ostré rysy s mohutným obočím a hlubokým pohledem. U všech nalezených jedinců byly prokazatelně provedeny protiupírské zásahy. V hrobech se nalezly nejen pozůstatky dřevěných kůlů v srdci, ale i zvláštnosti v uložení jednotlivých těl. Polohy koster nesly jasné stopy násilí na mrtvých a prokazatelnou manipulaci s těly i po několika měsících po pohřbení. Hroby se znovu otvírali a na mrtvých se prováděly další rituální protiupírské zákroky. Někteří byli položeni tváří k zemi a ruce měli spoutané za zády. Hlavy mrtvých byly násilím odděleny a podle průzkumu krčních obratlů musely být odděleny posmrtně-ukroucením
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Simi Simi | Web | 13. prosince 2008 v 20:04 | Reagovat

Tohle není jen tak. Mnozí na to asi nevěří, ale já teda na upíry jo.

2 katerina katerina | E-mail | 27. prosince 2009 v 15:53 | Reagovat

Nejseš jediná!!!!!!!!!!!!!!

3 Damonka Damonka | 10. března 2010 v 19:08 | Reagovat

nápodobně

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.