Ars longa, vita brevis

Fenrir

24. května 2007 v 19:03 |  Bájní tvorové
Je to příšera, jejíž rozevřená tlama se spodní čelistí dotýká země, zatímco čumák nebes.
Momentálně tráví život za mřížemi, respektive v poutech, a čeká na svých pět minut slávy: je mu totiž přisouzeno, že zlikviduje samotného Odina (bůh severského panteonu). Vzápětí poté bude propíchnut mečem Odinova syna Vídara.
Nechal se bohy spoutat těmi nejpevněšími řetězy které, jedním napnutím svalů je rozlámal. Když se takhle předvedl, sebevědomí mu stouplo.
Jenže s bohové neradi prohrávají sebemenší spory a tady šlo o mnohem víc. Proto se obrátili na trpaslíky a ti jim z kořenů hory, medvědích šlach, ženského vousu, rybího dechu, ptačí sliny a kočičího dechu vyrobili jemnou, ale neskutečně pevnou pásku Gleipnir. Zbývalo jen nalákat Fenrira do pasti; což se také povedlo, i když; jako záruku (protože vlk nebyl zase tak hloupý) musel mezi jeho zuby strčit bůh Týr ruku. Přišel o ni, jenže Fenrir nedokázal pásku přetrhnout.
Pro jistotu, aby nemohl za ta dlouhá tisíciletí, která do posledního boje zbývají, Glepnir přehryzat, mu strčili mezi čelisti meč a přivázali ho ke skále Gioll. Tam také čeká na Ragnarök, kdy pouta prasknou a on bude moci vyrazit za svým osudem.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.